Ta strona używa plików cookie!
close

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ - Lubawka 2018”.

Data dodania: 12 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubawka

W Miejskim Domu Kultury w Lubawce 12 lipca br. odbyła się debata społeczna przygotowana przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, Komisariatu Policji w Lubawce we współpracy z samorządami i innymi jednostkami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w regionie. Głównym celem spotkania była rozmowa o bezpieczeństwie na terenie Gminy Lubawka, na podstawie analizy naniesionych kategorii zagrożeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa za 2017 i 2018 rok.

Debatę społeczną rozpoczął insp. Janusz Cygal Komendant Powiatowy Policjiw Kamiennej Górze, który omówił cel spotkania, powitał wszystkich zaproszonych gości oraz uczestników debaty. W trakcie spotkania z przedstawicielami władz samorządowych sołtysami i innym zaproszonymi gośćmi omówiono tematykę z zakresu trzech obszarów - Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, działań profilaktycznych oraz służby dzielnicowego.

W trakcie spotkania funkcjonariusze prezentowali Aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, przedstawili analizę zagrożeń wynikających z KMZB w Mieście i Gminie Lubawka za rok 2017 i 2018 z podziałem na zgłoszenia potwierdzone i niepotwierdzone. Przedstawili realizowane programy profilaktyczne przez Komendę Powiatową Policji w Kamiennej Górze.

Z zaproszonych gości problematykę „Działania profilaktyczne na terenie Miasta i Gminy Lubawka”. Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta omówiła obowiązki i prawa przy zawieraniu jakichkolwiek umów oraz ostrzegała ofiarach nieuczciwych przedsiębiorców którymi stają się seniorzy, którzy nie zadają sobie sprawy, że na rozwiązanie takiej umowy mają tylko kilka dni. Tematem audycji były też reklamacje dotyczące innych usług oferowanych przez „nąciagaczy” Okazuje się, że do drzwi rzecznika coraz częściej pukają niezadowoleni klienci biur podróży.

W trakcie rozmowy zwrócono uwagę na najczęstsze zagrożenia oraz problemy z jakimi mogą się spotkać mieszkańcy gminy, a także sposoby ich skutecznego minimalizowania. We wspólnych rozmowach podkreślano konieczność zaangażowania społeczeństwa w bezpieczeństwo i informowanie Policji o każdej niepokojącej sytuacji. Uczestnikom przekazano ulotki dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, ulotki ostrzegające sposobów i metod działań oszustów na wnuczka. ”

 

asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Galeria