Ta strona używa plików cookie!
close

Swojej babci skradł kilka tysięcy złotych

Data dodania: 9 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kamienna Góra Lubawka

Kamiennogórscy policjanci 07 lipca br., krótko po zdarzeniu zatrzymali 27 - latka, który dokonał kradzieży sporej sumy pieniędzy na szkodę swojej babci. Łupem złodzieja padły pieniądze, ukryte w meblach przez 78 – letnią kobietę. Sprawca tuż po zdarzeniu jak gdyby nic, poszedł do jednego z salonów gier i postanowił się zabawić zastawiając tam wszystkie oszczędności kobiety.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawce otrzymali zgłoszenie o kradzieży kilku tysięcy złotych na szkodę 78 – letniej mieszkanki Lubawki. Policjanci po podjętych działaniach wytypowali sprawcę kradzieży. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej policji w Kamiennej Górze zatrzymali podejrzanego o dokonanie tego czynu, którym okazał się 27 – letni mieszkaniec Lubawki – wnuczek pokrzywdzonej.

Policjanci z Lubawki na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży pieniędzy do którego się przyznał. Jak ustalili policjanci sprawca wszystkie oszczędności starszej osoby zostawił w jednym z salonów gier. Zastawiona kilkutysięczna część kwoty została już przez niego przegrana. Mężczyzna był karany z podobne przestępstwa. Za swój czyn odpowie przed sądem.

 

asp.szt. Grzegorz Szewczyk