: 209878

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Kamienna Góra...
Kamienna Góra
12.11.2015

Zabezpieczono blisko 900 kg nielegalnego tytoniu o wartości prawie 500 tys. zł.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Kamiennej Górze 06 listopada br. wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Wałbrzychu ujawnili na terenie jednej z posesji blisko 900 kg nielegalnego tytoniu o wartości prawie 500 tys. zł. Oprócz krajanki i suszu tytoniowego zabezpieczono również specjalną maszynę do krojenia liści. Podczas prowadzonych działań zatrzymano do wyjaśnienia mężczyznę przebywającego w pomieszczeniu gospodarczym. Straty na szkodę Skarbu Państwa w tej sprawie szacowane są na blisko 500 tysięcy złotych. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za tego typu czyn grozi wysoka grzywna lub kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Kamienna Góra
09.11.2015

Znaleźli kobietę

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 09 listopada 2015 r. w trakcie prowadzonej akcji poszukiwawczej odnaleźli zaginioną 57 – letnią kobietę. Mieszkanka Kamiennej Góry pod nieobecność swojej rodziny wyszła ze swojego domu pozostawiając list.

Kobieta w dniu 08 listopada br. pod nieobecność domowników opuściła mieszkanie i oddaliła się w nieznanym kierunku. Zaniepokojona rodzina po odnalezieniu pozostawionego przez nią listu powiadomiła Policję. Policjanci niezwłocznie podjęli akcję poszukiwawczą, sprawdzając wszystkie możliwe miejsca w których mogłaby przebywać. Następnego dnia przeszukując teren w trudno dostępnym kompleksie leśnym na wysokości miejscowości Czadrów znaleźli leżąca na ziemi kobietę, która była przemoczona i wyziębiona.Funkcjonariusze przetransportowali wyziębioną osobę i przekazali zespołowi medycznemu. Z uwagi na fakt wyziębienia hospitalizowano ją na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze.

więcej »»
Kamienna Góra
30.10.2015

II Forum Bezpieczeństwa

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 28.10.2015 r. w sali konferencyjnej starostwa uczestniczyli w II Młodzieżowym Forum Bezpieczeństwa. Spotkanie zorganizował Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.
W spotkaniu udział brali przedstawiciele szkół, samorządów, sądu oraz młodzież. W trakcie spotkania zaprezentowano pracę społeczności ZSZiO przy realizacji programu poświęconego przemocy, głównie wśród rówieśników. Funkcjonariusze omówili tematy pt. „Rola świadka przemocy rówieśniczej” oraz „Przemoc rówieśnicza”. Podczas Forum odbyły się warsztaty, w których uczestniczyła młodzież ze wszystkich kamiennogórskich szkół. Zorganizowany został również konkurs na plakat „Nie bądź obojętnym świadkiem, nie odwracaj głowy”.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu